parts for construction machinery

CATERPILLAR®, JCB® , VOLVO® , KOMATSU®, CASE® , LIEBHERR®, HITACHI®, DAEWOO®,TEREX®, NEW HOLLAND®We are a distributor of Futura – Classic, Futura – Wear technology, Futura – Twister, Futura Mining   – one of the leading manufacturers of teeth and blades.

Parts for construction machinery –  ALL types of tracked machines in the world, chassis elements, sprockets, idlers, rollers, tracks, blocks.

contact

10-459 Olsztyn
al. Piłsudskiego 77a
+48 89 533 27 30
 
Cezary Nowak +48 533 324 634
e-mail: cezary@partland.pl
 
Michał Parda +48 533 324 636
e-mail: michal@partland.pl
Wiecej informacji
Copyright © 2015 by "PARTLAND SP.J." - All Rights reserved Realizacja: Estymo

Nazwy firm wymienione na stronie www.parltand.pl zamieszczone zostały tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i są chronione prawem autorskim.

Zamienniki czy oryginalne części do maszyn budowlanych

Maszyny budowlane to bardzo ważny element w dzisiejszym budownictwie. Aby wszystkie planowane prace zostały wykonane zgodnie z harmonogramem, należy dbać o dobry stan techniczny używanego sprzętu. Niesprawne narzędzie pracy może bardzo wydłużyć jej wykonanie i przysporzyć sporo kłopotów finansowych. Nie tylko z powodu opóźnienia prac, ale także z powodu zakupu i wymiany zepsutych bądź zużytych części.

Współcześnie na rynku mamy do wyboru wiele sklepów oferujących części do maszyn budowlanych. Szkopuł w tym jak wybrać mądrze? Szukając napotykamy bardzo duże rozbieżności w cenach. Jest to zależne od tego, czy dany element to część oryginalna, czy zamiennik.

Podział części do maszyn budowlanych

Części oryginalne są wykonane przez producenta danej maszyny dopasowane do danego modelu. Są poddawane próbom obciążeniowym i wytrzymałościowym, w związku z czym ich cena jest dość wysoka. Jednak to produkty najwyższej jakości, pozwalające się cieszyć sprawnie działającym sprzętem przez długi czas.

Części zamienne to zupełnie co innego niż oryginał. Ich wykonanie odbywa się w innej, tańszej technologii, zatem i cena jest niższa. Żywotność takich części także jest mniejsza. Produkowane zamienniki często są uniwersalne tzn. służą nie tylko jednej maszynie, ale wielu, więc ciężko mówić tu o całkowitym dopasowaniu. Zamienniki należy kupować u sprawdzonych dostawców np. Partland. Oprócz dobrej jakości części od renomowanych producentów, mają także zamienniki godne polecenia.

Części regenerowane są to zużyte już elementy, którym przywraca się dawną sprawność. Dokonuje się tego poprzez rozebranie danego elementu do ostatniej śruby i dokładne wyczyszczenie. Regenerację należy zlecić fachowcom, szczególnie jeśli chodzi o sprzęt hydrauliczny. Jednak taka regeneracja, bądź kupno części po regeneracji jest opłacalne. Pompę hydrauliczną Komatsu po regeneracji można zakupić w zasadzie za 1/4 ceny nowej. Bierzmy także pod uwagę, że to oryginał, a nie zamiennik.

O maszyny warto dbać, gdyż ich wymienne elementy dłużej zachowają swoja swoją żywotność. Jednak gdy już zdarzy się awaria, wybór należy do właściciela. Oryginalne części do maszyn budowlanych są drogie, ale i wytrzymałe. Zamienniki nie zawsze są złe, bo gdy długo trzeba czekać na oryginał, to całkiem dobre rozwiązanie zwłaszcza gdy mamy zaufanego dostawcę. Warto też korzystać z regeneracji bo to całkiem dobre panaceum na oszczędność.

Koparki i części do koparek

Koparki to maszyny do robót ziemnych. Oddzielają urobek od gruntu i przenoszą go na środki transportowe lub w inne wyznaczone miejsce. Koparki są powszechnie stosowanymi maszynami w budownictwie, transporcie i górnictwie. Pierwszą maszyną wykorzystywaną do prac ziemnych, była koparka parowa, wynaleziona przez Wiliama Otisa i opatentowana w roku 1836. Koparka parowa posiadała podwozie kolejowe, do którego montowano kocioł, silnik i pozostałe elementy napędu. Ruchy łyżki pierwszej koparki były dość ograniczone, gdyż całe ramię montowano z przodu ramy. W ruch wprowadzały ją duże metalowe koła napędzane przekładnią łańcuchową. Było to dość trudne, gdyż duży ciężar maszyny wymagał dodatkowego torowiska, po którym mógłby się przemieszczać. Początkowo wyposażone były w cięgna łańcuchowe, i dopiero w 1870 roku zastosowane stalowe cięgna linowe, co wpłynęło na ich efektywniejszą pracę. Kolejne, nowsze egzemplarze wyposażono już w gąsienice i torowiska nie były już potrzebne. Na początku koparki parowe służyły w pracach w kopalniach np. w kopalni rudy, miedzi, a z czasem w kopalniach odkrywkowych.

Podział koparek

Właściwie podziału koparek dokonuje się na dwie grupy w zależności od rodzaju pracy:

Pod względem osprzętu roboczego dzielimy je na:

Obecni producenci koparek i części do koparek

Aktualnie na rynku znajduje się wiele renomowanych firm oferujących koparki i części do koparek. Na uwagę zasługują marki jak Volvo, JCB, New Holland, Komatsu, Caterpillar, Case, Terex, Hitachi, Daewoo, Liebherr. Oferują nowoczesne maszyny do prac ziemnych. To maszyny budowlane i rolnicze łączące komfort, wytrzymałość i precyzje ruchów. Posiadają innowacyjne rozwiązania, dzięki którym nawet najbardziej wymagające zadania nie sprawiają żadnych problemów. Wyposażone są w silniki o niskim poziomie spalania paliwa i duże, wygodne i ciche kabiny dla operatorów. Każda z tych znanych marek oferuje maszyny o silnej, stabilnej konstrukcji, mocnym podwoziu wykonanych w najnowszej technologii. W nowoczesnych koparkach zainstalowano nawigacje i komputery pokładowe ułatwiające pracę operatorom. Obecnie technologia bardzo szybko się rozwija a wraz z nią bezprzewodowe systemy monitorowania instalowane w maszynach budowlanych. Wskazują dokładną lokalizację GPS danej maszyny, poziom zużycia paliwa i inne ważne informacje potrzebne do diagnostyki maszyny i optymalizacji i badania trendów rynkowych. Producenci w swej ofercie posiadają także części do koparek. Każda z nich została starannie zaprojektowana i wykonana dla wymagań poszczególnych maszyn. Dzięki temu koparki zachowują swoje osiągi i wytrzymałość. Rentowność i kompatybilność to zalety oryginalnych części do maszyn budowlanych.

Zamknij